Zeytinburnu Güzelleşiyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Zeytinburnu Belediyesi'nin birlikte yaptığı çalışmalarla, Zeytinburnu'nun çehresi değişiyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve Zeytinburnu Belediyesi işbirliğiyle başlatılan 58'inci Bulvar'ın bakım onarım çalışmaları hızla devam ediyor ve sona geliniyor. Caddenin 29 Ekim'de yeni görünümüyle açılması bekleniyor.

Zeytinburnu ilçesinin kalbi olarak bilinen 58'inci Bulvar ile ilgili olarak Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcısı Semih Demirci şu açıklamalarda bulundu, ''Zeytinburnu Bulvar Caddesi, ilçemizin en önemli caddesi. Bu cadde 2005 yılında yenilenmişti fakat ekonomik ömrünü tamamladı. Biz de bu bağlamda Zeytinburnu Belediyesi olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSTON işbirliğiyle caddemizi yenileme çalışmalarını başlattık. Bakım ve onarım çalışmalarımız 15 Temmuz günü başladı, ekim ayı sonunda da tamamlamayı planlıyoruz. Caddemizin uzunluğu yaklaşık olarak bin metre. Bunun 700 metrelik bölümü trafiğe açık, geri kalan 300 metresi ise trafiğe kapalı halde sadece yayalara hizmet veriyor. Yenileme çalışmaları tamamlandıktan sonra kaldırımlarımız yaklaşık 4 buçuk metre genişliğinde olacak. 112 araçlık bir otoparkımız ve iki şeritli tek yönlü çalışan bir trafik akışımız olacak. Caddemize ayrıca ıhlamur ağaçlarından oluşan peyzaj çalışması da yapılacak. Bulvar Caddemizin trafiğe kapalı olan 300 metrelik kısmı kesinlikle trafiğe açılmayacak. Sadece gece 00.00'dan sabah 06.00'ya kadar esnafın mal taşımasına izin verilecek. Yenileme çalışmaları kapsamında şu an 15 personelimiz çalışıyor, aslında ekibi arttırma imkanımız mevcut ama caddedeki hayatı da tamamen durduramıyoruz. Çünkü 58'inci Bulvar Caddesi insan sirkülasyonunun en yoğun olduğu cadde. Öncelikli hedefimiz bayrama kadar ilk bölümü bitirmek. Bayramdan sonra da bir ekip trafiğe açık alandan diğer ekip ise trafiğe kapalı alandan ikinci bölüm çalışmalarına başlayacak. Yenileme çalışmalarımızı ekim ayı sonu itibariyle bitirmeyi planlıyoruz. Vatandaşlarımızdan caddeyi korumalarını rica ediyorum. Kaldırımlara özellikle araç çıkartılmamasını rica ediyorum. Caddemizin korunması yönünde vatandaşlarımızdan hassasiyet bekliyoruz. Otopark uygulamasına İSPARK ile devam edeceğiz. Bu caddede kontrollü park olmadığı taktirde park eden araçlar sabahtan akşama kadar burada kalacak, haliyle bu durum mal indirip yükleyen esnafımızı olumsuz yönde etki edecek. 112 araçlık cep otopark sayesinde işi olan park edecek işi olmayan ise aracını bırakamayacak. Zeytinburnu Belediyesi olarak 15 Temmuz Meydanımızın da yenileme anlaşmasını yaptık. Meydanımızı komple 58'inci Bulvar'a uygun olarak yenileyeceğiz. Artık meydanımızda bir sahne olacak, böylece portatif sahne kurmak zorunda kalmayacağız. Aynı zamanda meydanımızı yeşillendireceğiz.''

İBB Zeytinburnu emlak gündemi emlak haberleri