Yeni Bakan Murat Kurum Her An Mesaide!

Yeni sistemin ilk Çevre ve Şehircilik Bakanı olan Murat Kurum, bakan olduğu ilk günden bu yana sektör temsilcileri yanı sıra 81 il müdürleriyle de toplantılar yaptı, projeler hakkında bilgi alan bakan, "Ülkenin bize ihtiyacı varsa çalışacağız!" dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sisteminin ilk Çevre ve Şehircilik Bakanı olan Murat Kurum mesaiye hızlı başladı. Gün ayrımı yapmayan bakan her ana hazır şekilde devam eden projelerle ilgili çalışmalarını sürdürüyor.

Emlak Konut Genel Müdürlüğü döneminde inşaat sektörüne bir çok yenilik getiren, yeni sistemin ilk Çevre ve Şehirlilik Bakanı Murat Kurum, bakanlık dönemine de yeni bir anlayışla giriş yaptı. Bakan, insan merkezli felsefeyi eski kurumu Emlak Konut'ta olduğu gibi Çevre ve Şehirçilik Bakanlığı'nda da  hayata geçirmek için kolları sıvadı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı olan Murat Kurum

81 İL MÜDÜRLERİYLE ACİL TOPLANTI

Eski Bakan Mehmet Özhaseki'den görevi devralır almaz 81 ilin il müdürleriyle bir araya geldi. Burada yoğun bir çalışma temposunun ilk sinyallerini veren Bakan Kurum, 81 il müdürüne seslenerek, “Sabah 8.30’da işe gidip akşam 5’te çıkacağız diye bir şey olmayacak. Gece gündüz hafta sonu ne zaman ülkenin bize ihtiyacı varsa çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

SEKTÖR TEMSİLCİLERİ İLE TOPLANTI

Kurum'un masaya oturduğu ikinci grup müteahhitler oldu. Kurum, inşaat sektörünün temsilcileriyle bir araya gelip sektör temsilcilerinden çözüm önerileri üretmelerini istedi. Burada yapılan toplantıda tapu ile ilgili önemli çalışmalar içerisinde olunduğu bilgisi de paylaşıldı. Kentsel dönüşümün yerinde yapılmasına dayalı sistemin uygulanacağına da dikkat çekildi.

PROJELERİ YERİNDEN TAKİP EDİYOR

Bakanlığını ilgilendiren tüm taraflarla tek tek temasta bulunup hızlı çözümlerle yol almak isteyen Kurum, İstanbul başta olmak üzere şimdi de il il gezerek belediyelerdeki çalışmaları yakından takip edeceği sinyali verdi. İstanbul'da belediye başkanlarıyla bir araya gelen yeni bakan, yoğunluk artışının olmadığı formüller üzerinde çalışılmasını istedi.

CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI MURAT KURUM EMLAK KONUT