Türk Yatırımcı Miami'den Gayrimenkul Yatırımı Yapıyor

Miami'deki lüks projenin yüzde 25'i Türklere satıldı. ABD'de evi olup, dolar bazlı kira geliri amaçlayan yatırımcıların öncelikli hedeflerinden biri Miami oldu.

ABD'de evi olup, dolar bazlı kira geliri amaçlayan yatırımcıların öncelikli hedeflerinden biri ise Miami oldu. Türkiye'de konut fiyatlarının geri dönüşümünün 15-20 yıla çıkması, kiracılarla yaşanan sorunlar ve aidatların yüksekliği, bazı konut yatırımcılarını ABD'ye yöneltti.

Bunun güzel örneklerinden birisi de, 290 lüks konutu bünyesinde barındıran, Miami'ye 30 dakika uzaklıktaki Conrad–The Ocean Resort&Residence projesinin yüzde 25’ini Türkler'in satın alması oldu. Projenin teslim süresine kadar bu kısmın yüzde 60’ı bulması öngörülüyor.

Türkiye’de Miami ile ilgili konut projeleri satan ayrıca kendi yaptığı siteleri de olan Projebeyaz’ın Yönetim Kurulu Başkanı Murat Uzun , “Türk insanı artık bir evim olsun felsefesinin çok ötesine geçti. Küresel çapta yatırım fırsatlarını görüp değerlendirebiliyor. Bu nedenle Amerika’daki uygun fiyatlı ve yüksek getirili konut projeleri çok ilgi çekiyor. Conrad–The Ocean Resort&Residence gibi ultra lüks projeler için ofislerimizi günde 10-12 müşteri geliyor bu nedenle satış kadromuzun sayısını yüzde yüz arttırdık. Yüzde 20 peşinatla konut sahibi olunabilen projede yatırımcılardan geri kalan yüzde 80’lik kısmın teslim tarihinden önce ödenmesi isteniyor. Alternatif olarak yüzde 50 peşin ödeme geri kalan yüzde 50 ise mortgage imkanıyla 30 sene kredilendiriliyor” dedi.

Miami’deki konut fiyatları 480 bin dolar ile 2 milyon dolar arasında değişiyor. Konutları 30 yıl vadeli mortgage imkanı ile düşük taksitlerle almak mümkün. Conrad projesinde konutta oturulmadığı zaman tesis yönetimi burayı otelcilik hizmeti için kiralıyor oradan elde edilen gelirle konut sahibi standart kiraların üzerinde para kazanıyor.

Yatırımcılar, projeden konut almakla sadece dolar bazında gelir elde etmiyor önemli avantajlarda kazanıyor. Bunun başında da Hilton Honors kapsamında ömür boyu Diamond üyeliğe sahip olup tüm dünyadaki Hilton ve Conrad’larda VIP olarak ağırlanacakları imtiyazlara sahip oluyor.

Kaynak: HT Business

yatırım miami emlak gündemi emlak haberleri lüks konut türk yatırımcı kira geliri