Tüm al-satçıların bilmesi gereken 5 püf nokta


Gayrimenkul alanında sürekli para kazananlar piyasayı bilir. Konumu ve tarihi ,yeni gelişmelerin planlandığını , ulaşımı ve okulları. Yatırım yaptıkları alanla ilgili her şeyi biliyorlar daha doğrusu bilmek zorundalar.

O başlıklara göz atalım

Bu makalede, eski profesyonellerin peşinden koşmak yerine eğilimlerden öne geçmek için kullanılan beş püf noktayı öğreteceğiz.

1.Yerel Fiyatlamayı İnceleyin

Çalışılacak ilk şey, bölgedeki mevcut fiyat eğilimidir. Örneğin, potansiyel bir yatırımcı ev fiyatının diğer bölgelerden daha hızlı bir bölgede olup olmadığına bakmalıdır. Sonra ortalama ev fiyatının diğer komşu kasabalardan daha fazla olup olmadığını kontrol edin. Bu, en büyük talebin nerede olduğu konusunda bir fikir sağlayacaktır. Bu eğilimleri incelemenin bir başka nedeni, zaman içinde, fiyatların belirli mülkler için "adil" olduğu ve fiyatının fazla olduğu bir mantık geliştirmeye başlayacağınızdır. Mülkleri mümkün olan en düşük maliyetle satın almak isteyen kişiler için bu bilgi çok değerli olabilir.

Emlakçılar ve gayrimenkul acenteleri, yerel gazete, internet ve belediye binasından son satış fiyatlarınınbir kaydını alabilirsiniz.

2.İpotek için ön onay alın

Bir ipotek için önceden onay alınarak keyfini çıkarabileceğiniz bir dizi avantaj vardır. Bunların arasında başlıca finansal yararlar var. Örneğin, bir ipotek için önceden onaylandıktan sonra çoğu kredi vereni sizin için bir faiz oranına kilitleyecektir. Bu, evde av yaparken faiz oranları yükselirse daha düşük faiz oranından yararlanmanızı sağlar. Ayrıca, rüya evinizi bulmaya başlamadan önce bir ipotek için önceden onay alabildiyseniz, o zaman, ciddi finansal desteğiniz olduğunu göstermiş olduğunuz için satıcının gözünde tercih edilen bir alıcı olursunuz. Bu işlemı o r uygun evi almaya ücretiniz yoksa yapacaksınız.

3.Bir Catalyst arayın

Bir alanın gelip geleceğinin ve gelecekte arzulanan olacağının işareti yeni altyapının geliştirilmesidir. Yeni yollar ve okullar inşa edildiğini gördüğünüzde, topluluğun büyüme atağı olduğuna dair bir işaret. Büyüyen bir topluluğa yatırım yapmak çok karlı olabilir. Buna ek olarak, yeni alışveriş merkezleri gibi bazı gelişme türleri ev satın alanlar için oldukça cazip olabilir ve aynı zamanda vergi tabanının düşük tutulmasına yardımcı olabilir.

Aracınızı sürerken, yeni gelişmeleri keşfetmek otomobilinizin penceresine bakmak kadar kolay olabilir. Arazi temizleme, ölçme ya da başlıca karayollarında ve çevresinde inşaat başlama işaretleri anlatan belirtileri oldukça büyük bahşişlerdir. Ayrıca, trafik şeridinin genişletilmesi, dönüş hatlarının kurulması ve yeni trafik ışıklarının kurulması da işarettir. Hepsi trafik akışının artması olasılığını önermektedir.

Daha sonra, belediye ya da il düzeyindeki belediye binasını ziyaret edin ve yol ve inşaat departmanlarıyla konuşun. Bölgede başlanılması planlanan büyük projelerin farkında olmalılar ve devlet düzeyinde bir bağlantı sağlıyor olabilirsiniz, böylece devlete ait herhangi bir yolun veya mülklerin kalkınma için de hazırlanıp kurulmadığını görebilirsiniz.

4.Düşük Verimli Alternatifleri Keşfedin

Mülkiyet vergileri yüksek (veya mülkiyet vergisi giderek artan) ve diğeri düşük emlak vergilerine sahip olan iki kasaba yan yana giderse - daha düşük vergilerle olan talep genellikle daha fazla olacaktır.

Emlakçılar, hangi alanlarda en iyi ve en kötü vergi yapılarına sahip olduğunuzu belirlemenize yardımcı olabilir.  Ayrıca, yeniden değerlendirmenin yakın gelecekte gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini görmek için de çalışın, çünkü emlak vergileri neredeyse yükselmek üzeredir. Kalabalık haline gelen kasaba ve topluluklara dikkat edin. İşaretler, kapasiteye ve daha aşağı yollara kadar doldurulan okulları içerir. Bu, kentin insanların akını barındırmak için önemli bir inşaat yapması gerektiği anlamına gelebilir.

5.Etrafı izle

Büyük bir şehirdeki veya kasabadaki tesisler aşırı fiyatlandırılmışsa, dış etekler üzerindeki alanlar yakında talep görür. Büyük otobüs ve demiryolu ulaşımına yakın alanlar daha da arzu edilir Büyük bir tren istasyonunu ya da yeni bir ana otobüs hattını kurmak üzere olan neredeyse her alan, atasözü stoğunun değer kazanacağını görecektir.

Neyin planlandığını bulmak için bölgede hizmetin genişleyip destekleyip desteklemeyeceklerini görmek için yerel demiryolu veya otobüs şirketine danışabilirsiniz. Yerel belediye binası veya planlama departmanı da bu bilgilere sahip olacak.