TOKİ + TURYAP = 15 Günde 252 Milyon TL

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Ağustos ayının ilk yarısında, emlak pazarlama şirketi Turyap aracılığıyla düzenlediği açık artırmalardan 252 milyon lira kazandı.

TURYAP Emlak Pazarlama Şirketi'nden yapılan açıklamaya göre, bu önemli miktarda kazancın sebebi şöyle: "Alıcılar arasındaki fiyat artırma yarışıyla taşınmazlar bir ay içinde değerleme raporlarının üzerinde satıldı. Yapılan müzayedelerde, arsa müzayedesinde 55 arsa 228 milyon 252 bin liraya satılırken, konut ve iş yeri müzayedesinde 93 taşınmaz 24 milyon 200 bin liradan işlem gördü. Konut ve iş yeri müzayedesinde Adana, Afyon, Çorum, Gaziantep, Kayseri, Kırıkkale, Malatya, Sivas ve Trabzon'da alıcıya sunulan konutların ve Karaman'daki AVM'de yer alan dükkanların tamamı 2 saatte satıldı. TOKİ'nin Uşak Merkez 1. ve 2. etap kentsel yenileme alanında açık artırmaya sunulan 397 adet iş yerinin tanıtım ofisinin açılışı da yapıldı. Yaklaşık 5 bin kişinin ikamet edeceği yeni yaşam merkezinde ticari anlamda sirkülasyon yaşanacak. Giyim, gıda, hızlı tüketim malları satışı, büro mobilyaları, ofis, ev tekstili, beyaz eşya, ayakkabı, market, banka, sigorta, mimarlık büroları, fabrikaların iletişim ve operasyon merkezleri gibi ticaret ve iş kolları için 30 metrekareden 472 metrekareye kadar iş yeri tercihleri sunulacak.

SIRADA NELER VAR: UŞAK...

SIRADA NELER VAR

Ayrıca yapılan açıklamaya göre önümüzdeki günlerde de şu satış girişimleri olacak:

Uşak'ta 397 adet dükkan 24 Ağustos 2017 Perşembe günü saat 10.00'da Ramada Hotel-Uşak’ta satılacak. Muhammen bedeli 77 bin liradan başlayan dükkanlar yüzde 25 peşin, 120 ay vade ile açık artırmada olacak.

Açık artırmaya katılmak isteyenler müzayede tarihine kadar Halkbank Uşak Şubesi'ne teminat yatıracak. Katılımcılar iş yerleri metrekareleri, konumları, başlangıç fiyatları ve diğer tüm koşullar hakkında ayrıntılı bilgilere www.turyap.com.tr üzerinden ulaşabilecek.

Yapılan çalışmalarla ilgili, ayrıca Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan da şu açıklamalarda bulundu: "Uşak'ın yeni yaşam merkezi inşa ediliyor. Sanayiden konut ve iş yerine dönen ilk kentsel dönüşüm projesi, devlet tarafından Uşak'a yapılmış en büyük yaşam merkezi olarak da ilk olma özelliği taşıyor. Yeni bir yaşam ve ticaret merkezi kuruluyor. Uşak Belediyesi, Uşak Defterdarlığı ve kamu kuruluşlarının bir kısmı da burada yer alacak."

AA

toki turyap açık arttırma emlak gündemi emlak haberleri