Şekerbank ve Filli Boya İşbirliği ile Yalıtım Seferberliği

Enerji verimliliği yatırımlarını yaygınlaştırmak amacıyla geliştirdiği EKOkredi ile finansman desteği sağlayan Şekerbank ve Filli Boya Capatect'in 2015 yılında başlattığı yalıtım seferberliğinin 2018'deki beşinci durağı İzmir oldu.

Apartman yöneticilerinin enerji verimliliği ve yalıtım konusunda bilgilendirildiği yalıtım seferberliği buluşması, kent merkezindeki bir otelde, Şekerbank Tarım ve Bireysel Bankacılık Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk ile Betek Boya Yalıtım Grubu Teknik Yöneticisi Bülent Eriman'ın ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Yaklaşık 250 apartman ve site yöneticisinin katıldığı toplantıda konuşan Ertürk, Filli Boya Capatect ile 2015 yılında başlattıkları yalıtım seferberliği konusunda duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

İş birliği kapsamında 2018 yılı sonuna kadar 3 bini aşkın birey ve apartman yöneticisine ulaşmayı planladıklarını belirten Ertürk, daha çok bireyi ve apartman yönetimine avantajlı finansman seçeneği sunarak desteklemeyi amaçladıklarını vurguladı.

Yüzde 50 tasarruf sağlıyor

Dış cepheye uygulanacak doğru bir ısı yalıtım sistemiyle ortalama yüzde 50 oranında enerji ve yakıttan tasarruf sağlanabileceğine işaret eden Eriman, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Şekerbank iş birliğiyle Türkiye'de her gelir düzeyindeki konut sahibinin dünyada 50 yılı aşkın ürün ve uygulama tecrübesine sahip, Avrupa standartlarında Capatect Isı Yalıtım Sistemi'nin kalitesine kolaylıkla ulaşabilmesini sağlamayı amaçlıyoruz. Aynı zamanda Enerji Bakanlığı tarafından onaylanmış bir enerji verimliliği danışmanlık firması olmamız sayesinde, iş birliğimiz kapsamında Enerji Kimlik Belgesi ve doğru yalıtım için ücretsiz teknik danışmanlık hizmeti de sunuyoruz."

dış cephe kaplama yalıtım şekerbank filli boya