Samsun OMÜ Haziran'da Tramvayla Buluşuyor Detaylar...

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin yürüttüğü Hafif Raylı Sistem'in 3.'üncü etabı Haziran ayında tamamlanırken, bu etap için 11 yeni tramvay daha alınacak. Ondokuz Mayıs Üniversitesine çıkacak olan Raylı Sistem 6,4 kilometre uzunluğunda, 10 duraklı olacak.

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin üniversiteye yaptığı katkılar sebebiyle Başkan Yılmaz’a teşekkürlerini ileten Bilgiç," belediye ve üniversite işbirliği ile kentimizi geleceğe taşıyoruz. Her konuda bizlere destek olan başkanımıza da teşekkür ediyorum" dedi.

 Peyzaj uygulaması yapılırken doğal dokuya asla zarar verilmediğini belirten Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Demir, “Fakülte bahçesi sihirli dokunuşla ferah bir alan haline geldi. Çalışma yapılırken de buranın doğal dokusuna büyük bir hassasiyet gösterildi. Eğitim için atılan her adım insanlığın ve ülkemizin geleceği için atılıyor düşüncesiyle hareket ederek büyük bir titizlikle çalışma yapan başkanımıza teşekkürlerimizi ve şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Gelişimin ve değişimin adı olan, ilimiz açısından da çok büyük bir şans teşkil eden üniversitemiz bilim adamlarının yüksek bilgi ve görgüleri, biz yerel yöneticiler için yol haritası niteliğindedir diyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ise, “OMÜ büyük bir üniversitedir. İlçelerdeki fakülteleri, yüksek okullar katınca devasa bir yapılaşma ortaya çıkıyor. 62 bin insan üniversiteye geliyor. Üniversitemizle hep gurur duydum, duyacağım bu şehirde duyacak. Çocuklarımıza daha iyi modern bir şehir, üniversite şehri yapma konusunda büyük mesafeler aldık. Tramvayımızı üniversiteye çıkarma yolunda başlattığımız hamle tüm hızıyla devam ediyor. 1 yıl sonunda artık tramvay kampüs içlerine kadar gidecek. Sadece şehirde değil üniversitemizde de ferah yaşam alanları oluşturmaya devam ediyoruz. Ne yapıyorsak geleceğimiz olan öğrencilerimizin daha rahat bir şekilde eğitim görmesi” diye konuştu.

emlak gündemi emlak haberleri güncel haberler belediye haberleri haberler güncel gündem belediyeler samsun omü tramvay emlak yeni projeler projeler