Sabiha Gökçen Havalimanı metrosu ne zaman açılacak?

İstanbul’da metro çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Şimdi de özel araç dışında sadece otobüslerle ulaşılabilen Sabiha Gökçen Havalimanına metro geliyor. Sabiha Gökçen Havalimanı metrosu açılış tarihi açıklandı.

İstanbul yeni bir metro hattı daha kazanıyor. Önemli bir yolcu potansiyeli olan Sabiha Gökçen Havalimanı metro hattının ne zaman açılacağı belli oldu.

Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin tarafından yapılan açıklamaya göre, Sabiha Gökçen Havalimanı metrosu 29 Ekim 2019 tarihinde açılacak.

Projeland'i incelemek için tıklayın

Altyapı çalışmalarının önemli bir kısmı bitti

Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Dr. Şahin, “Kaynarca-Kurtköy-Sabiha Gökçen hattımız, Tavşantepe’den Sabiha Gökçen’e kadar ki kısmı Ulaştırma Bakanlığımız tarafından yapılıyor. Şu anda alt yapı çalışmalarımızın çok önemli bir kısmı bitti” dedi.

Sinyalizasyon ve diğer çalışmaların devam ettiğini söyleyen Dr. Şahin, “29 Ekim 2019 tarihi fiili olarak ve resmi olarak açılış tarihi ama biz sürecin daha hızlı bitmesi için çalışmaları devam ettiriyoruz. 2019 yılında inşallah Kadıköy’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na kadar kesintisiz ulaşımın sağlanacağı metro hattına hep beraber erişmiş olacağız”ifadelerini kullandı.

Sabiha Gökçen Havalimanı metrosu açılış tarihi

Sabiha Gökçen Havalimanı-Tavşantepe Raylı Sistem Metro Hattı için geri sayım başladı diyebiliriz. Sabiha Gökçen Havalimanı-Tavşantepe Raylı Sistem Metro Hattı açılış tarihi 29 Ekim 2019 olarak açıklandı.

sabiha gökçen metro yeni metro hattı emlak haberleri gündem