Konut kredi faiz oranlarının düşmesi ile ne kadar kar edildi?

İçerisinde bulunduğumuz hafta itibari ile masraflar hariç en düşük konut kredisi faiz oranını İNG Bank sunuyor. İNG Bank 120 ay vadeli konut kredilerinde yüzde 1.91 faiz oranı ile kredi kullandırımı yapıyor. İNG Bank’ın bugün yaptığı indirimden sonra uygulamaya başladığı yüzde 1.91 faiz oranı 17 Eylül’den beri kullandırılan en düşük konut kredisi faiz oranı oldu.

İçerisinde bulunduğumuz hafta itibari ile masraflar hariç en düşük konut kredisi faiz oranını İNG Bank sunuyor. İNG Bank 120 ay vadeli konut kredilerinde yüzde 1.91 faiz oranı ile kredi kullandırımı yapıyor. İNG Bank’ın bugün yaptığı indirimden sonra uygulamaya başladığı yüzde 1.91 faiz oranı 17 Eylül’den beri kullandırılan en düşük konut kredisi faiz oranı oldu. 17 Eylül’de Ziraat Bankası’nm konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1.8’den yüzde 1.98’e çekmesinden bugüne kadar daha düşük konut kredisi faiz oranı uygulayan ilk banka İNG Bank oldu.

En Düşük Konut Kredisi Hesaplama

İNG Bank’tan 250 bin TL tutarında 120 ay vadeli kredi çeken vatandaşın üzerinden konut kredisi hesaplama yapıldığında vatandaşın aylık ödemeleri 2 bin 130 TL oluyor. Vatandaşın kredi sonunda yapacağı toplam geri ödeme miktarı ise 255 bin 600 TL ye ulaşıyor.

Konut Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar Düştü ?

Kredi Pazarı'nda yer alan habere göre; Geçtiğimiz hafta en düşük konut kredisi faiz oranı 100 bin TL ye kadar Ziraat Bankası’nın kullandırdığı yüzde 1.98 faiz oranı ile kullandırırken, 100 bin TL üzerinde masraflar hariç en düşük konut kredisini yüzde 2.04 faiz oranı ile Kuveyt Türk Bankası kullandırıyordu. Geçtiğimiz hafta 100 bin TL üzeri konut kredilerinde en düşük faiz oranı olan yüzde 2.04 üzerinden 250 bin TL kredi için konut kredisi hesaplama yapıldığında aylık ödemeler 5 bin 596 TL, toplam geri ödeme miktarı ise 671 bin TL ye ulaşıyor.

Faiz İndirimi ile Kazanç Ne Oldu?

İçerisinde bulunduğumuz haftaya kadar en düşük konut kredisi faiz oranı 100 bin TL ye kadar Ziraat Bankası’nın kullandırdığı yüzde 1.98 faiz oranı ile kullandırırken İNG Bank hafta başı itibari ile konut kredisi faiz oranlarında indirime giderek yüzde 1.91 faiz oranı ile konut kredisi kullandırmaya başladı. İndirimler sonrası kazanç ne oldu?

Masraflar hariç en düşük konut kredisi faiz oranlarını olan yüzde 1.91 faiz oranını kullanarak geçen hafta yerine bu hafta başında itibaren 250 bin TL konut kredisi kullanan vatandaş aylık olarak 271 TL, toplam geri ödeme miktarında ise 32 bin 520 TL kar elde etti.

faiz oranları indirim banka faiz oranları konut kredisi