KİRA BEDELİ KAMU KONUTLARINDA' DA BELLİ OLDU

Kaloriferli konutlarda kira bedeli aylık metrekare başına 4,25 lira olacak

KİRA BEDELİ

Buna göre, yurt içinde kerpiç, ahşap, bağdadi ve benzeri konutlar için metrekare başına 2,07 lira, kalorifersiz konutlarda 3,24 lira, kaloriferli konutlarda 4,25 lira aylık kira bedeli alınacak.

Belirlenen kira bedellerine ek olarak, kaloriferci, kapıcı ya da her ikisinin de kurum ve kuruluşlarca karşılandığı konutlardan aylık metrekare başına 0,50 lira tahsil edilecek.

Elektrik ve su bedellerinin kurum ve kuruluşlarca yapılan giderlerin dikkate alınarak kullanıcılardan tahsil edilmesi esas olacak.Elektrik sayacının ayrılmaması halinde, metrekare başına 0,95 lir, su sayacının ayrılmaması halinde metrekare başıma 0,85 lira, her ikisinin de ayrılmaması durumunda ise 1,76 lira, konutlarda kullanılan suyun şehir şebekesi dışında kaynaklardan karşılanması halinde ise 0,44 lira ilave kira bedeli alınacak.

YAKITI KURUM TARAFINDAN VERİLEN KONUTLAR

Kamu Konutları Kanunu ile ilgili yönetmelik kapsamındaki kurum ve kuruluşların yurt içindeki kaloriferli konutlarından, yakıtı kurum ve kuruluş tarafından tedarik edilenlerde oturanlardan ısı pay ölçer veya kalorimetre cihazı montajı yapılmamış konutlarda, her bir metrekare için 1,70 lira yakıt bedeli tahsil edilecek.

Isı pay ölçer veya kalorimetre cihazı yapılmış konutlarda aylık yakıt bedelinin üç katını geçmemek şartı ile bağımsız bölümün tüketimi oranında hesaplanan yakıt bedeli konuttakiler den tahsil edilecek fakat kurum ve kuruluşlar, yakıt maliyetini dikkate alarak gerekli gördüklerinde bu bedelin üzerinde bir yakıt bedeli alınacak.

emlak gündemi emlak haber gündem kamu konutları