Kiptaş Eyüpsultan Kentsel Dönüşüm Projeleri...

Eyüpsultan Belediye Başkanı Aydın'ın konuk olduğu ve sosyal medya üzerinden gelen soruların cevaplandığı programda, Eyüpsultan kentsel dönüşüm projelerinin KİPTAŞ tarafından yatay mimaride inşa edileceği söylendi.

Mağdur etmeyen bir yöntem izliyoruz.

“İlçemizde kentsel dönüşüm çok titizlikle yürüttüğümüz herhangi bir yanlış bir şey olduğunda geri dönüşüm imkanı bırakmayacak bir yöntem belirlemeye çalışıyoruz” diyen Başkan Remzi Aydın, “Dolayısıyla belki biri bin defa konuşarak ve tartışarak bütün ihtimalleri göz önünde bulundurarak yürümeye çalışıyoruz. Biraz yavaş gidiyoruz ama emin adımlarla gidiyoruz. Vatandaşlarımızı mağdur etmeden onların memnun kalacakları bir yöntem izlemeye çalışıyoruz” dedi.

Başkan Remzi Aydın,“Akşemsettin ve Yeşilpınar'daki riskli alan ilan edilen bölgede İnşallah kısa bir süre sonra KİPTAŞ ofis açarak, vatandaşlarımıza yapılacak olan projeyi tanıtmaya başlayacaklar. Hangi şartlarda nasıl bir dönüşüm olacak, nasıl bir proje gerçekleşecek? Onu anlatacaklar” dedi.

Başkan Remzi Aydın, “Geçen gün bize projeyi sundular. Gerçekten yatay mimariyi esas alan son derece nitelikli, insanca bir yaşamı öngören, mekanlarıyla, diğer sosyal alanlarıyla, orada yaşayan vatandaşlarımıza yaşam alanı sağlayacak bir proje geliştirmiş KİPTAŞ. Ben çok beğendim gerçekten” dedi.

Önümüzdeki günlerde Kiptaş ofisi açarak faaliyetlere başlayacağını söyleyen Başkan Remzi Aydın, “Biz de hep beraber vatandaşlarımızla birlikte bir araya geleceğiz. Projenin tanıtımına başlayacağız, hayırlı olsun diyorum. Güzel bir çalışma olacağını düşünüyorum. İnşallah yakında detaylı bir şekilde çalışmalar anlatıldığında ve gösterildiğinde bir süreç başlamış olur” dedi

emlak gündemi emlak haberleri güncel haberler kentsel dönüşüm konut kiptaş emlak haberler eyüpsultan yeni projeler projeler