KAT KARŞILIĞI İNŞAAT PROJELERİNE BAŞLANACAK.

Ankara’da kat karşılığı inşaat projesi yapılacak!

Çankaya ilçesi Mühye 902 mahallesi hudutları üzerinde bulunan ve mülkiyeti Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na ait taşınmazlar üzerine, "kapalı teklif usulü" ile kat karşılığı inşaat yaptırılacak.

Tahmini keşif bedeli 176 milyon 300 bin YTL olarak belirlenen kat karşılığı inşaat ihalesi, 14 Aralık 2006 tarihinde saat 14.00’de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda yapılacak. İhaleye katılmak isteyenler teknik şartnameyi mesai saatleri içinde Emlak İstimlak Daire Başkanlığı’ndan temin edebilecekler.Bu arada, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı, daha önce de Çankaya İlçesi Beytepe-Dikmen mahalleleri hudutları üzerinde bulunan taşınmazlar üzerine, 19 milyon 87 bin 130 YTL tahmini keşif bedeli üzerinden kat karşılığı inşaat yaptırmak üzere ihale açmıştı.

DANIŞMANLIK HİZMETİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığı, Ankara İli Mühye 902 Güneypark Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında inşaat yaptırılması işlerindeki inşaat öncesi, sonrası ve inşaat aşamasındaki danışmanlık hizmetleri için yeterli tecrübeye sahip firmaları teklif vermek üzere ön yeterlilik başvurusuna davet etti. Söz konusu iş, ön yeterlilik değerlendirmesi sonucunda yeterli bulunarak görüşmeye davet edilecek isteklilerin katılımı ile belli istekliler arasında ihale usulü ile gerçekleştirilecek. Ön yeterlilik değerlendirmesi, 19 Aralık 2006 tarihinde saat 14.00’de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda yapılacak. Firmalar ön yeterlilik dokümanlarını, Ankara Büyükşehir Belediyesi Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığı’ndan bedeli mukabili temin edebilecekler.

EMLAK GÜNDEMİ ANKARA