Karadeniz Bölgesi’nin Nüfus Artış Rekoru Samsun Atakum'da...

2017 yılında yüzde 20'lik nüfus artışıyla rekorunu yineledi. 2016 verilerine göre 181 bir 302 olan Atakum ilçesinin nüfusu, 2017 yılında 11 bin 651 kişilik artış ile 192 bin 953'e yükseldi.

TÜİK, 2016 yılı verilerini açıkladı. Açıklanan verilere göre Samsun’da nüfus artışının en yoğun yaşandığı ilçe, Atakum ilçesi oldu. 2015 yıl sonu verilerinde nüfusu 169 bin 809 olan Atakum ilçesinin nüfusu yüzde 7’lik artış ile 181 bin 302’ye ulaştı. Nüfusu 169 bin 809’dan 181 bin 302’ye çıkan Atakum ilçesinde cinsiyete göre nüfus oranında kadınların sayısı, erkeklerden daha fazla olarak belirlendi. 87 bin 800 erkeğin yaşadığı Atakum ilçesinde, kadın nüfusu ise 93 bin 502 oldu.

 Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “İlçemizin nüfusu, 4 yılda yaklaşık 50 bin kişi arttı. Adeta herkes, Atakum’da yaşamak istiyor” dedi.

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Biz göreve geldiğimizde Atakum’un nüfusu 140 bindi. Şuanda 200 bin civarında. Yani 4 yılın ardından bugün Atakum’un nüfusu 50 bin kadar artmış durumda. Adeta herkes, Atakum’da yaşamak istiyor. Karadeniz Bölgesinin en kalabalık mahallesi olan Yeni Mahalle de dahil 56 mahallemizin tamamında artan nüfus, yapılaşmayı da aynı oranda artırmış durumda. Yapılaşmanın ve göçün en yoğun olduğu ilçe olan Atakum’un yaşanılabilirliğini korumak ve her geçen gün artırmak adına ‘Hizmette Eşitlik’ ilkesiyle, önemli çalışmalara imza atıyoruz. Gece gündüz demeden, mesai kavramını gözetmeden gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla kentimizi geleceğe hazırlıyoruz” diye konuştu.

 Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Belediyecilik faaliyetlerimizde rutin çalışmaları başarıyla sürdürürken, bir yandan da sosyal, ekonomik, sportif projelerle vatandaşlarımızın memnuniyeti için çabalıyoruz. Bu anlamda her geçen gün daha da yaşanılabilir bir Atakum için mücadele ediyoruz. Çalışmalarımızı da vatandaşlarımızın memnuniyetini hedef alarak sürdürüyoruz. Atakum Belediyesi, sosyal belediyecilik çalışmalarıyla, insana değer veren, insana dokunan projeleriyle her zaman vatandaşlarıyla bir arada olan bir belediye. Bu birlik ve beraberlik de huzuru ve güveni meydana getiriyor. Vatandaş-belediye birlikteliğiyle yönetilen kentimiz, yaşanılabilirliğiyle tüm Türkiye’den göç alarak, Karadeniz bölgesinin en hızlı nüfus artışına sahip ilçesi oldu” dedi.

emlak gündemi emlak haberleri belediye haberleri haberler atakum samsun emlak nüfus karadeniz rekor ilçe nüfus artışı yaşam göç