Kar yağışı geliyor!

İstanbul’da salı günü sabah saatlerinden itibaren sıcaklıklar şehir merkezinde 4 dereceye, yüksek bölgelerde ise 0 dereceye kadar gerileyecek. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), İstanbulluları kar yağışına karşı uyardı.

İstanbul’da bugün beklenen kar yağışının perşembe sabah saatlerine kadar hafif de olsa devam etmesi bekleniyor. Kar yağışının şehir merkezinde 1-2 santimetre, yüksek bölgelerde ise 3-5 santimetreye ulaşması öngörülüyor.

AKOM’dan uyarı geldi!

AKOM yönetiminde Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı’na bağlı 7 bin 83 personel, bin 357 araç, 53 vinç-kurtarıcı, köy yolları için 147 traktör vatandaşların hava koşullarına bağlı sorun yaşamaması için teyakkuzda bekliyor.

Metrobüs güzergahında ise herhangi bir aksaklık yaşanmaması için 33 kışla mücadele aracı çalışıyor. Ayrıca İtfaiye, Yol Bakım, Ulaşım, Destek Hizmetleri, Raylı Sistemler, Zabıta, Park Bahçeler, Çevre Koruma, Muhtarlıklar ve Gıda, Sağlık Daire Başkanlıkları, Beyaz Masa ve diğer ilgili müdürlükler, İETT, İSKİ, İSFALT, İGDAŞ, İSTAÇ, İSBAK, Metro İstanbul, Şehir Hatları temsilcileri AKOM’da görev başında bekliyor.

Fırtınadan korunmanın yolları

  • Meteoroloji’den gelen uyarıları televizyon ve internetten düzenli olarak takip edin.
  • Balkonda bıraktığınız mobilyalarınız varsa onları koruma altına alın, pencere önündeki saksıları mutlaka içeri taşıyın.
  • Otomobillerinizi kapalı otoparklara park etmeye özen gösterin.
  • Pencerelerin panjurlarını kapatarak hem camlarınızın kirlenmesine hem de içeri su sızmasına engel olun.
  • Fırtına durmadan sokağa çıkmayın.

kar yağışı kar geliyor emlak haberleri yaşam gündem istanbula kar geliyor