Kanal Ankara'nın Temeli Atılıyor

Ankara Gölbaşı'ndaki toplu açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kanal Ankara projesinin temelinin çok yakında atılacağını duyurdu. Erdoğan ayrıca Gölbaşı'na bir devlet hastanesinin yapılacağı müjdesini verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'nın Gölbaşı ilçesindeki toplu açılış töreninde vatandaşlara hitap etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'nın Gölbaşı ilçesindeki toplu açılış töreninde vatandaşlara hitap etti.

KANAL ANKARA PROJESİ

Erdoğan, 35 kilometrelik Kanal Ankara projesinin temelinin çok yakında atılacağını ifade etti. Gölbaşı'nın önümüzdeki süreçte Ankara'nın en gözde ilçelerinden biri olacağını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan bir de müjde verdi. Erdoğan, önümüzdeki yıl itibarıyla Gölbaşı'na bir devlet hastanesinin açılacağını duyurdu. 31 Mart seçiminin Türkiye için bir beka seçimi olacağını dile getiren Erdoğan, CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi'nin seçime girecek listelerine teröristlerin sızdığını ifade etti. 

MOGAN'DAN ÇIKAN ÇAMUR BOTANİK BAHÇEDE KULLANILDI

Mogan'ın çamuru botanik bahçesinde kullanıldı. Aynen Haliç'i de biz böyle temizledik. Bunu kim yaptı? Mehmet Özhaseki kardeşimiz Çevre Şehircilik Bakanı iken yaptı. Bir şeyi özellikle hatırlatmak istiyorum, bu kardeşiniz 4,5 yıl daha Türkiye'de Cumhurbaşkanı mı? İnşallah Mehmet kardeşimle, Ramazan kardeşimizle burada 5 yıl onlar da büyükşehir ve ilçe belediye başkanlığı yapacak mı? Vereceğiz elele üçlü olarak inşallah hem Gölbaşı, hem Ankara'yı daha da tırmandıracağız. Sizin desteğinizle. Bugüne kadar 70 milyon liralık yatırımla Mogan'ı büyük oranda temizledik. Burada yuva kurmuş kuşlar ve balıklar için çok daha kaliteli bir yaşam alanı haline getiriyoruz.

MİLLET BAHÇESİNE 35 KM'LİK KANAL ANKARA

Buraya Ankara'nın en güzel millet bahçelerinden birini kuruyoruz. 35 kilometrelik Kanal Ankara projesiyle şehrimize çok büyük değer kazandırıyoruz. Ankara'nın güneyinin çehresini değiştireceğine inandığım bu projenin temelini çok yakında atıyoruz. Bugün resmi açılışını yaptığımız eserlerden biri de Konya yolu boyunca inşa ettiğimiz köprülü kavşaklardır. Belediyemiz gerçekten çok önemli yatırımlara imza attı. Gölbaşı'na bambaşka bir hava katan şehir parkımız, 53 ayrı park, spor merkezleri, kültür merkezleri gibi toplam 209 proje belediyemiz tarafından sizlerin hizmetine sunuldu. 

GÖLBAŞI'NA DEVLET HASTANESİ

Eğitimde 1341 derslikli 86 okul inşa ettik. Ankara ve Gazi Üniversitelerimizin ilçemizde kampüsü bulunuyor. Üniversite öğrencilerimiz için 3512 yatak kapasiteli yurtlar açtık. Önümüzdeki yıl hizmete açacağımız yeni bir devlet hastanesi yapıyoruz. Ayrıca ilçemize yeni bir ağız diş sağlığı merkezi de kazandıracağız. Nüfusu 250 bin altındaki yere tek sağlık merkezi, kanser merkezi, spor salonu, Gölbaşı'nda hizmet veriyor. Ülkemizin en önemli savuma sanayi merkezlerinden biri olan Uzay Sistemleri Entegrasyon ve Test Merkezi'ni Gölbaşı'nda kurduk. 

kanal ankara millet bahçesi