İstanbul Avrupa yakasında yatırım yapılacak yerler

Türkiye’nin en büyük kenti İstanbul, yükselen nüfusuna rağmen bir cazibe merkezi olmayı sürdürüyor. İki farklı kıta üzerine kurulmuş kentin Avrupa yakası, özellikle ticari faaliyetlerin yüksek olması, simge yapıları barındırması ve gelişmeye daha açık olması nedeni ile çok tercih ediliyor. Satılık konut fırsatları, bölgede oldukça fazla. Yeni ilçelerin burada kurulması, değeri arttıran bir diğer önemli kriter.

Türkiye’nin en büyük kenti İstanbul, yükselen nüfusuna rağmen bir cazibe merkezi olmayı sürdürüyor. İki farklı kıta üzerine kurulmuş kentin Avrupa yakası, özellikle ticari faaliyetlerin yüksek olması, simge yapıları barındırması ve gelişmeye daha açık olması nedeni ile çok tercih ediliyor. Satılık konut fırsatları, bölgede oldukça fazla. Yeni ilçelerin burada kurulması, değeri arttıran bir diğer önemli kriter. Şehrin bu yakasından yatırım için konut alacaklar, bir takım kurallara göre hareket edebilirler. Önemli olan ise yüksek kazanç sağlayan ilçelere yönelmek

Beşiktaş Cazibesini Koruyor

Beşiktaş, İstanbul’un en eski semtlerinden birisi. Son derece kaliteli bir yaşam tarzına sahip. Buradaki fiyatların bir düşüş trendi içine girmemesi, bölgenin ne kadar değerli olduğunun en önemli kanıtı. İstanbul satılık daire konusunda eski binaların ön plana çıktığını görmekteyiz. Ancak son yıllarda buna alternatif olarak birçok yeni konutun da inşa edildiğini görmekteyiz. 1+0 ve 1+1 gibi daire tipleri büyük bir ilgi görüyor. Fiyatlar ise hem semte hem de bina özelliklerine göre değişiyor.

Esenyurt Gelişme Aşamasında

İstanbul konut hususunda orta ve alt gruba hitap eden evlerin çok olduğu Esenyurt, çok pahalı olmayan yapısı ile ilgi görmeye devam ediyor. İstanbul’un gelişime açık olan yerlerinden bölge; özellikle havalimanına yakın olması ile değerlenmiş durumda. Ancak yakın bir zamanda üçüncü havalimanının hizmete girmesi, bölge üzerinde bir takım kişilerin şüphe duymasına neden olmakta. Buna rağmen ilçedeki konut projelerinde hız kesme gibi bir durum söz konusu değil. Esenyurt satılık daire ilanlarını mutlaka incelemelisiniz.

Beylikdüzü İlgi Görüyor

Şüphesiz ki son dönemin en önemli ve en dikkat çekici bölgelerinden birisi Beylikdüzü oldu. Yeni kurulan ilçe, merkezdeki gürültüden ve trafik karmaşasından bunalanlar için adeta bir vaha özelliğine sahip. İlçe, çok geniş düzlükler üzerine kurulmuş durumda. Bölgede çarpık kentleşme gibi bir sorun söz konusu değil. Binaların tümü modern mimariye uygun bir şekilde inşa edildi. Ayrıca yolların çok geniş ve kaliteli olması öne çıkan bir diğer avantaj. Tüm bu fırsatlar, bölgeye yatırım yapmak isteyen kişileri adeta cezbediyor. Bundan dolayı yatırım konusunda Beylikdüzü ilçesindeki opsiyonlarına bakmak çok mantıklı olacak. Yatırımlık Beylikdüzü satılık daire ilanları Hürriyet Emlak’ta sizleri bekliyor.

Başakşehir Yatırım İçin İdeal

Yeni bina projeleri ile dikkat çeken bir diğer ilçe ise Başakşehir oldu. Özellikle mimari açıdan kusursuz olan evler, düzenli kentleşme ve daha birçok avantajı barındıran Başakşehir’de bir ulaşım sorunu da yok. Buna ek olarak çok yakın bir gelecek içinde tramvay ve metro güzergahlarının uzatılması ile beraber, bölgenin tam anlamı ile bir cazibe merkezi haline geleceğini söylemek mümkün. Burada arsa sayısının da çok olduğunu görmekteyiz. Satılık arsa ile yatırım yapmak isteyenler, kararlarını buradan yana verebilirler.

emlak satış emlakgundemi emlakhaberleri daire avrupa yakası haber gundem istanbul