İnnovia 4 durdu 5000 den fazla mağdur var işte detaylar..

İnnovia 4 den konut alanlar için kötü haberler gelmeye devam ediyor. Projenin tamamen durdurulduğu ve bütün işçilerin işten çıkartıldığı haberleri geldi ve Holding yetkililerinden bir açıklama gelmemesi mağdurları çileden çıkardı.

Yeşil İnşaat yönetimi bütün taşeron firma yöneticilerini çağırarak İnnovia 4 projesini durduğunu, tüm taşeron firmaların malzeme ve takımlarını almalarını bildirdi.

Yeşil İnşaat yönetimi , tüm işçilere çıkış verdiklerini ve taşeron firmaların durumu işçilere bildirmelerini istedi. Projede çalışan idari kadronun durumu ise şimdilik belirsiz.

İşten çıkarılan işçiler Yeşil Plaza önünde toplanarak bir protesto gösterisi gerçekleştirdi. Paralarını alamadıklarını söyleyen işçiler Yeşil Holding Yönetim Kurulu Başkanı Engin Yeşil’in kendileriyle görüşmeyi kabul ettiğini fakat odasına çıktıklarında, Engin Yeşil’in polis çağırıp kaçtığını iddia etti.

İşçiler, kendilerine mağduriyetlerini gidermek adına arsa teklif edildiğini de söyledi fakat Yeşil Holding’in konuyla ilgili hiç bir açıklama yapmadı

5 Bin Mağdur!

İnşaatı 2011 yılında başlayan ve 2013 yılında taahhüdü gerçekleşmeyerek 8 yıldır teslim edilmeyen Yeşil Inşaat Innovia 4 projesi twitter gündemine de bomba gibi düştü. Twitterda #innovia4magdurlarıyız hashtagiyle 2 binin üzerinde twit atan mağdurlar evlerine kavuşmak için çabalıyor. İşte sosyal medyada İnnovia 4 mağdurları;

innivia4 innovia4 mağdurları emlak gündemi emlak haberleri emlak iflas yeşil inşaat yeşil gyo engin yeşil