İlginç Kaza, Uçak Otomobile Çarptı!

İzmir’in Çeşme ilçesinde selamlama sortisi yapan uçak kendisini haber yapmaya gelen haber ekibine çarptı.

Fazla alçalan uçak, haber çekimine giden gazetecilerin içinde olduğu otomobile çarptı. Araçtakilerin zarar görmediği kazada araçta maddi hasar oluştu.

Çeşme’nin tatil beldesi Alaçatı’ya yapılacak olan Alaçatı Havalimanı’na ilişkin haber yapmak isteyen gazeteciler, sörf merkezi yolunda haberlerini tamamladı. Çekimlerinin bitmesinin ardından alandan ayrılacakları sırada, ’Cessna’ tipi eğitim uçağının pilotu kendilerine uğurlama selamı vermek istedi. Tam bu sırada ise uçağın iniş takımları gazetecilerin bulunduğu aracın tavanına çarptı. Ölümden dönülen olay anı ise saniye saniye şok giren gazetecilerin cep telefonu kameralarına yansıdı.

"HABER YAPTIĞIMIZ UÇAK ÇARPTI"

A Haber Kameramanı Tayfun Er, "Haber yapmak için Alaçatı’ya gittik. Haber yaptığımız uçaktı kazaya karışan uçak. Haberi bitirdikten sonra bölgeden ayrıldık. Pilot da bize uğurlama selamı vermek istedi. İki sefer üzerimizden geçti. Üçüncü sefer alçak irtifadan geçerken yaklaşmaya başladı. O sırada biz de sosyal medyadan paylaşırız diye çekim yapıyorduk. Uçağın oldukça alçak mesafeden geldiğini görünce ben şoförü durdurdum. Cep telefonu kamera kaydında da çıkmadım. Benim arabadan inmemle uçağın üzerimize gelmesi 5 saniye falan sürdü. Başımın yaklaşık 20 santim üzerinden iniş takımları geçti. Ben geldiğini görünce ayaktayken hemen aracın yan tarafına çökmüştüm. O sırada çarpma sesi, uçağın sesi ve üzerime gelen cam kırıkları. Dondum kaldım, ne yapacağımı şaşırdım” dedi.

"HABERE GİDERKEN HABER OLDUK"

Olay anında yere çökmesinin kendisini kurtardığını ifade eden kameraman Er, “Ayağa kalktık ve olayın ne kadar vahim olduğunu anladık. Verilmiş sadakamız varmış. Ben 24 yıllık haber kameramanım, ilk defa böyle bir şeyi yaşıyorum. Habere giderken haber olduk. Şükür ki daha büyük bir şey olmadı. Şu an hayatta olmayadabilirdik. Yere çökmesem uçağın iniş takımları benim kafamı parçalayacaktı. Alçak mesafeyi Allah’tan algıladım ve direk çöktüm. Bu da meslek refleksi gibi bir şey. Bu şekilde atlatmak büyük bir şans. Uçağın çarptığı bir araç çok nadir bir olay. Bu da bizim başımıza geldi" diye konuştu.

İZMİR ÇEŞME UÇAK KAZASI İLGİNÇ KAZA A HABER HABER EKİBİ GAZETECİ