İki Ay Kirayı Ödeyemeyince Ev Sahibi Evi Yaktı!

Gaziantep’in Şehitkamil ilçesinde kiracı olan Vedat Köçegün, 2 aylık kirasını ödemeyince ev sahibinin içindeki eşyalar ile birlikte evi yaktığını iddia etti.

Kirasını ödeyemediği için evi yakılan Köçegün, 4 çocuğu ile birlikte Kurban Bayramı`nın ilk gününü parkta yatarak geçirdi.

Kirasını ödeyemediği için evi yakılan Köçegün, 4 çocuğu ile birlikte Kurban Bayramı`nın ilk gününü parkta yatarak geçirdi.

2 AYLIK KİRA BORCU VARDI

3 ay önce kiracı olarak taşındığı evin kirasını 1 ay ödeyebilen evli ve 4 çocuk babası Vedat Köçegün, tartıştığı yakınları nedeniyle hastaneye gitti. İşinden ayrılması nedeniyle 2 aylık kira borcunu ödeyemeyen Vedat Köçegün, yaklaşık 2 saat kaldığı hastanede evinin yandığı haberini aldı.

4 ÇOCUĞUYLA SOKAKTA KALDI

Köçegün, yanında bulunan eşi Pınar Keskin ve 4 çocuğu ile birlikte eve geldiğinde evinin ve içerisindeki tüm eşyalarının kül olduğunu gördü.  İtfaiye ekipleri tarafından söndürülen evine giren Köçegün, içeride bulunan elektronik eşyalardan yatak, yorganlarına kadar her şeyin yandığını gördü. Çocuklarının okul kıyafetleri ve malzemelerinin de küle döndüğünü gören Köçegün, evde elektrik de bulunmadığını ileri sürdü. 

2 AY KİRA ÖDEMEYİNCE EV SAHİBİ EVİ YAKTI

2 AY KİRA ÖDEMEYİNCE EV SAHİBİ EVİ YAKTI

Vedat Köçegün, evin ev sahibi tarafından kundaklanmış olabileceğini belirterek, ev sahibinin 2 aydır kira ödenmemesi nedeniyle kendisini sıkıştırdığını kaydetti. Bayram bitimine kadar ev sahibinden müsaade istediğini de anlatan Köçegün, "15 gündür karanlıkta oturuyoruz. Bayram günü belime aldığım darbe nedeniyle hastaneden dönerken `evin yandı` dediler. Eve geldiğimde her yer kül olmuştu. İyi ki çocuklarım evde yoktu benimle birlikte hastanedeydiler. Evimde hiçbir şeyim kalmadı” dedi.

4 ÇOCUĞUYLA BAYRAMIN İLK GÜNÜ GECEYİ PARKTA GEÇİRDİ

Kurban Bayramı`nı herkesin evinde ve sevdiklerinin yanında geçirdiğini söyleyen acılı baba bayramın ilk günü yanan evleri nedeniyle bayram gecesini sokakta geçirdiklerini kaydetti. Gece parkta yattıklarını anlatan baba Koçegün,”Bayramı dün gece parkta geçirdim.

Sabah kuzenim gelip aldı bizi evine götürdü. Sabaha kadar uyumadım perişan olduk. Şimdi 4 çocuğum ile beraber sığınacak bir yer arıyorum. Devletimizden sığınacak bir yuva istiyorum” diye konuştu.

GAZİANTEP YANGIN KUNDAKLAMA 4 ÇOCUĞUYLA SOKAKTA KALDI 2 AY KİRA ÖDEMEYİNCE EV SAHİBİ EVİ YAKTI 4 ÇOCUĞUYLA BAYRAMIN İLK GÜNÜ GECEYİ PARKTA GEÇİRDİ