Gaziantep Kuzey Şehir Projesi'nde Kura Heyecanı

TOKİ'nin Gaziantep'te hayata geçirdiği Kuzey Şehir konut projesinde kura çekilişi heyecanı yaşandı.

Gaziantep Kuzey Şehir TOKİ konutlarında 913 aile ev sahibi olurken, kura çekilişi sonuçları da belli oldu.

Gaziantep Kuzey Şehir TOKİ konutlarında 913 aile ev sahibi olurken, kura çekilişi sonuçları da belli oldu.

PROJEDEN EV SAHİBİ OLMAK İSTEYENLER YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

Toplu Konut İdaresi tarafından Gaziantep ilinde inşa edilen 913 konutluk Kuzey Şehir Projesinin yeni etap evleri için kura çekilişi heyecanı yaşandı. Ev sahibi olmak isteyenlerin yoğun başvuru yaptığı Gaziantep Kuzey Şehir TOKİ konutları için vatandaş kura çekilişi yapılan salona akın etti. Büyük heyecan yaşanan kura çekilişi sonuçları isim listesi açıklandı.

TOKİ ÜLKE GENELİNDE DAR GELİRLİ VATANDAŞLAR İÇİN ÜRETMEYE DEVAM EDECEK

Çevre ve Şehircilik bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Türkiye genelinde ev vatandaşı kira öder gibi, uygun şart ve koşullarda ev sahibi yapıyor. İdare bu çerçevede yurt genelinde çok sayıda konut projesinde üretimini sürdürüyor. Bu projeler arasında Gaziantep Kuzey Şehir konut projesi de yer alıyor. Satışa sunulan evlere ise vatandaş büyük bir ilgi gösteriyor.

Her yıl ülke çapında 60 binden fazla konut üretimi yapan TOKİ, 2019 yılı konut projelerinden Gaziantep ilinde yteni projeler için kolları sıvadı. Gaziantep ilinde yapımı planlanan Kuzey Şehir konut projeleri tamamlandığında bölgede 50 bin konut yer alacak. Dev proje ile bölgede büyük bir istihdam hamlesi de yapılmış olacak.

KUZAY ŞEHİR'DE 913 AİLE DAHA EVLERİNE KAVUŞTU

Türkiye'nin en büyük sosyal konut üreticisi TOKİ Gaziantep ilinde hayata geçirdiği projesinde konut kuralarını bugün noter huzurunda gerçekleştirdi. Satışa sunulduğu günden bu yana çok sayıda başvurunun yapıldığı Kuzey Şehir TOKİ konutları için bugün kura çekilişi heyecanı yaşandı. TOKİ tarafından inşaa edilen Kuzey Şehir 3. Etap konut projesi kapsamında başvurularını tamamlayanlar arasında düzenlenen kura çekilişine çok sayıda vatandaş katıldı. İdare yetkilileri ile Noter huzurunda düzenlenen kura çekilişinde adı okunan vatandaşlar büyük bir sevinç yaşadı.

Gaziantep Kuzey Şehir 3. Etap Kura sonuçları isim listesi için TIKLAYINIZ...

TOKİ KUZEY ŞEHİR GAZİANTEP KURA SONUÇLARI