Esenyurt Emlak Mağdurları Adliye Önünde Toplandı Aileler Çözüm Arayışında

Bakırkör Adliyesi Önünde Esenyurt Emlak Mağdurları Toplandı Farklı Mahkemelerde Davaları Görülen Mağdurların Mahkeme Çıkışında Artık Bu mağduriyetin Giderilmesini Bir Komisyon Kurulmasını Talep Ettiler Bulut İnşaat Mağduru Filiz Porsuk Bu Duruma Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın el atması gerektiğini söyledi.

Bakırköy adliyesinde farklı mahkemelerde görülen Esenyurt emlak mağdurları mahkeme çıkışında pankartlarla açıklama yaptı. Bulut inşaat mağduru Filiz Porsuk artık tek çözümün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söyledi .

Makrom Yapı, Bulut İnşaat, Osmanlı İnşaat Mağduru olan yaklaşık 200 aile eylem yaptı. Ellerinde pankartlar Grubun avukatı Orhan Boran açıklama yaptı 20 bin aile mağdur ve bu ailelerin tek beklentileri adalet Gazilere indirimli daire diyerek, kampanyalı daire diyerek insanlar kandırıldı bu mağduriyetten dolayı ailelerini kaybedenler var  yetkili makamlardan müdahale bekliyoruz dedi.

Bir uzlaşma kurulu oluşturulsun beklentimiz bu diye ifade etti, Eğer adaletten bir sonuç çıkmazsa Kendi adaletlerini arayacaklar buda felaket oluşturur dedi.

Bulut inşaat mağduru filiz Porsuk mağduriyetlerini görüşmek için Esenyurt Belediye Başkanına gittiklerini fakat görüşme esnasında Başkanın kendilerini insan yerine koymayıp güvenlikler tarafından dışarıya attırıldığını söyledi.

Bulut inşaat Gümüş City projesi için evlerimizi satıp daire aldık fakat proje Uçar inşaata devrolmuş ve bizden Uçar inşaat yetkilileri kendi dairelerimiz için m2 sine 1.450 TL tekrar para istedi parayı bize vermediniz diyip tekrar para talep ediyorlar mağdurlar bunların artık son bulmasını istiyoruz dediler.

Diğer mağdur Hatice Savaş aldıkları dairelerin ikinci ve üçüncü şahıslara satıldığını ifade etti ve artık bu mağduriyetten kurtulmak istediklerini söyledi.

esenyurt mağdurları emlak mağdurları emlak haberleri bulut inşaat makrom yapı osmanlı inşaat eylem mahkeme