Emlak Konut'tan Küçükçekmece'ye Yeni Mahalle

Emlak Konut, Küçükçemece Halkalı'ya 7000 konutluk yeni mahalle...

Türkiye'nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı Emlak Konut GYO, Halkalı’da gizli bir mahalle inşa edecek. 1 milyon metrekare arazi üzerinde yükselecek gizli mahalle projesinde 7 bin konut yapılması planlanıyor. 

İhalesi bu ay yapılacak ve 6 mahalleden oluşacak dev proje için inşaat sektörü şimdiden yarışa başladı. Küçükçekmece gölü sahiline, İstanbul Banliyö Hattı'na ve Halkalı Metrosu'na çok yakın bir konumda bulunacak projede, konut adalarında 'alan güvenliği' prensibini benimsenecek. Ayrıca projede, aynı anda hem kamuya açık alanlar, hem de komşuluk ilişkilerinin güçleneceği özel açık alanların yapılması öngörülüyor.

Emlak GYO'dan yapılan açıklamaya göre, projede,  yeni kuşak ve geleneksel mahalle tasarımını karıştırarak yeni şehircilik anlayışıyla planlanan şehir için, sosyal birlik duygusunu ve özlenen mahalle yaşamının yeniden oluşmasını planlanıyor.  Gizli mahallede, eğitim, sağlık, sosyal ve kültürel fonksiyonlarını yeni yerleşecek nüfusun ihtiyaç ve kapasitesine göre düşünüldü. Camileri, resmi kurumları, festival alanları, kütüphane, kent müzesi, el sanatları gibi çok yönlü sosyo-kültürel tesislerin yanı sıra geleneksel Türk sporlarının da yapılabileceği her yaştan insanın faydalanabileceği özel saha ve tesisler inşa edilecek. 

Bu arada Emlak GYO, bu 2 ayda yaptığı 6 ihaleden 3.3 milyar TL pay almayı planlıyor.

emlak gyo emlak gündemi emlak haberleri küçükçekmece halkalı mahalle konut