Emlak Konut THY Konut Projesine Başlıyor

Emlak Konut GYO, Arnavutköy'de THY ile birlikte yapacağı İstanbul Havalimanı çalışanlarına özel konut projesinin hazırlıklarına başladı.

Emlak Konut GYO 2019 yılında yapacağı ihaleleri yayınladı. İhaleler arasında THY ile ortak geliştireceği proje de bulunuyor.

Emlak Konut GYO 2019 yılında yapacağı ihaleleri yayınladı. İhaleler arasında THY ile ortak geliştireceği proje de bulunuyor.

EMLAK KONUT DEV PROJE İÇİN HAZIRLANIYOR

İstanbul Arnavutköy Dursunköy'de İstanbul Havalimanı çalışanlarına özel geliştirilecek projenin birinci etabı dört kısım şeklinde ihale edilecek. İhaleler 2019 yılının 2. çeyreğinde yapılacak. İhale anahtar teslimi modeli ile gerçekleştirilecek.

İstanbul Arnavutköy Dursunköy 1. Etap 1. Kısım -  2. Çeyrek

İstanbul Arnavutköy Dursunköy 1. Etap 2. Kısım -  2. Çeyrek

İstanbul Arnavutköy Dursunköy 1. Etap 3. Kısım -  2. Çeyrek

İstanbul Arnavutköy Dursunköy 1. Etap 4. Kısım -  2. Çeyrek

 3,6 MİLYON METREKARELİK ALANDA İNŞA EDİLECEK

Emlak Konut Arnavutköy, Dursunköy Mahallesi'nde yer alan 3 milyon 639 bin metrekare büyüklüğündeki arsanın yüzde 50'sini, KDV hariç 312,5 milyon lira nakit bedelle THY'ye satmıştı. Emlak Konut, arsalar üzerinde THY ile birlikte, etaplar halinde projeler geliştirecek. Proje kapsamında inşa edilecek konutlar hem İstanbul Havalimanı çalışanlarına satılacak hem de İstanbuluların konut ihtiyacını karşılayacak. Projelerden elde edilecek "net kazanç", yüzde 50'si Emlak Konut'a, yüzde 50'si THY'ye ait olmak üzere paylaşılacak. 

10 BİN KONUT BULUNUYOR

Emlak Konut ile THY'nin yapacağı dev proje 10 bin bağımsız birimden meydana gelecek. Projede 2 oda 1 salondan 5 oda 1 salona kadar tüm daire tipleri yer alacak. Fiyatlar minimum düzeyde olacak ve ödeme koşulları da makul olacak. Az katlı olarak tasarlanan projenin emsali de düşük olacak. Yatay mimari ile tasarlanan proje zemin+4 kat olarak inşa edilecek. Projede kent meydanı, bölge parkı, eğitim birimleri, dini tesis alanı ve apor alanları bulunacak.  Ayrıca millet bahçesi de yer alacak.  

YEPYENİ BİR YAŞAM MERKEZİ KURULUYOR

Proje konumu ile dikkat çekiyor. Proje İstanbul Yeni Havalimanı'na 12 kilometre, Kuzey Marmara Otoyolu'na 11 kilometre uzaklıkta, Kanal İstanbul, 3. havalimanı ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün kesiştiği noktada bulunuyor. 

Emlak Konut 3. havalimanı projesi yaklaşık 4-5 yılda tamamlanacak. Projede öncelik THY çalışanlarının olacak. Emlak Koonut ile THY projede önceliği THY çalışanlarının konutlarına verecek. İstanbul Havalimanı çalışanlarına da projeden belli bir kısım ayrılacak. 

THY EMLAK KONUT İSTANBUL HAVALİMANI KONUT PROJESİ İSTANBUL ARNAVUTKÖY