Emeklilere Özel Konut Projesi

Türkiye Emekliler Derneği ev sahibi olamayan emekliler için proje başlattı. Konutlar emeklilere özel İstanbul, Ankara, Konya ve Bursa’da uygun fiyatla satılacak.

Emeklilerin konut sorununa çözüm üretmek için kapsamlı çalışmalar yürüten dernek Gazi Üniversitesi koordinatörlüğünde toplam 3 bin 500 emekliyle yapılan alan araştırması sonuçlarını dikkate alarak harekete geçti.

Emeklilerin konut sorununa çözüm üretmek için kapsamlı çalışmalar yürüten dernek Gazi Üniversitesi koordinatörlüğünde toplam 3 bin 500 emekliyle yapılan alan araştırması sonuçlarını dikkate alarak harekete geçti.

EMEKLİLERE ÖZEL KONUT PROJESİ

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un İstanbul’da ‘Türkiye İçin Kazanç Vakti’ sloganıyla açıkladığı gayrimenkul sektörünü hareketlendirecek çalışmanın ardından bir projeyi de Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) başlattı. 

TOKİ HER PROJESİNDE EMEKLİLERE KONTENJAN AYIRIYOR 

Dernek bugüne kadar İstanbul, Ankara, Konya ve Mersin’deki projelerini açıklarken, derneğe 300 bin konut başvurusu yapıldı. Dernekten yapılan açıklamada ‘Emekliye Ucuz Konut Projesi’nin ilk olarak TOKİ kanalıyla hayata geçirildiği belirtilerek, TOKİ vasıtasıyla sürdürülen çalışmalarla, bugüne kadar 7 bin 779 emeklinin ev sahibi olduğu belirtildi. Dernek yetkilileri emeklilerin yüzde 27.1’ine denk gelen 3 milyon 300 bin emeklinin bugün kirada oturduğuna dikkat çekerek, şu bilgileri verdi: 

300 BİN EMEKLİ KONUT İÇİN BAŞVURDU

“Derneğimize son 3 yıl içerisinde konut talebiyle başvuruda bulunan yaklaşık 300 bin emeklimiz bulunuyor. Elbette ki, TOKİ’nin tek başına bu talepleri karşılaması mümkün değil. Bu nedenle biz de konut projeleri ürettik. İlk olarak 128 daireli Konya Meram projesini hayata geçirdik. Bursa’da 130 konut tamamlanmak üzere, İstanbul Silivri’de de projeler hazırlandı. Burada 100 konut yapılması planlanıyor.”

SİLVİRİ'DE 150 BİNDEN BAŞLAYAN FİYATLAR

Açıklama, şöyle devam etti: “Şimdi de Ankara’da İncek ve İstanbul’da Silivri projelerini başlattık. Örneğin; Silivri projemizde konutlar, 150 bin TL’den başlayan fiyatlarla sunuluyor. Burada 100 konut yapılması planlandı. Yine İncek’te de 139 konut yapımı hedeflendi. Projelerde çok çeşitli sosyal donatılarla birlikte, torunlarıyla birlikte vakit geçirebilecekleri alanlara geniş yer verildi.” 

18 AYDA ANAHTAR TESLİMİ

Çok çeşitli ödeme seçenekleri üzerinde çalıştıklarını söyleyen dernek yetkilileri, “Bankaların ve inşaat sektörünün ‘icat’ olarak tanımladığı bu proje sayesinde, emeklilerimiz ve birinci derece yakınları neredeyse yarı fiyatına, seçkin konumlarda ve 20 yıla varan vadelerde konut sahibi olabilecekler. Projelerin tamamı banka güvencesinde ve en geç 18 ayda anahtar teslimi garantisiyle hayata geçirilecek” dedi.

EMEKLİ TOKİ TÜED