Dövizle Kiralama Dönemi Bitiyor!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, AVM ve gayrimenkullerde dövizle kiralama ve satışın önüne geçmek için çalışma başlattıklarını açıkladı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, AVM'ler ile gayrimenkullerde dövizle kiralama ve satışın önüne geçmek için gerekli adımları en kısa sürede atacaklarını söyledi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, AVM'ler ile gayrimenkullerde dövizle kiralama ve satışın önüne geçmek için gerekli adımları en kısa sürede atacaklarını söyledi.

DÖVİZLE KİRALAMANIN ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN DÜZENLEME YAPILACAK

Albayrak, "Bir kısım kredi döviz riskiyle ilişkili olan portföyü ayıracak şekilde çalışıyoruz. Bunu en kısa sürede Meclis'e getireceğiz. Bu konuyla ilgili toplumda da zaten ciddi bir talep var. Detayları, hukuki süreçleri çalışılıyor şu an" dedi. Albayrak, Fransa dönüşü uçakta önemli mesajlar verdi.

DERS ÇIKARIYORUZ

Yaşadığımız süreçler bize çok farklı şeyler öğretiyor. Ekonomide artık tüm kurumlar, piyasalar ile sürekli teyakkuzda olunması gereken bir döneme girdik. Reflekslerinizin güçlü olması gerekiyor. Bu süreçlerden çok farklı dersler çıkarıyoruz. Türkiye ekonomisinin, finansal mimarisinin, sisteminin değişimi ve dönüşümü için çok daha güçlü bir yapıya kavuşması için bu süreci fırsat olarak görüyoruz.

EKONOMİMİZ GÜÇLÜ, RİSK GÖRMÜYORUZ

Ekonomi ve finansal sistemle ilgili büyük bir risk görmüyoruz. Temellerimiz sağlam. Önemli olan küresel sınamalara karşı eksiklerimizi gidermek. Bu sınamalarda dalgalanmalar yaşamamak için gerekli tüm yapısal reformları, kısa-orta ve uzun vadeli stratejileri, mevzuat değişikliklerini hayata geçireceğiz.

DOLARI CEZA ARACINA DÖNÜŞTÜRDÜLER

Son yaşananlar şunu net şekilde ortaya koydu ki, dolar, küresel ve finansal sistemde artık güvenilir bir ticari enstrüman olmaktan çıkmıştır. Bugün Türkiye'ye böyle bir müdahale, yarın bana, ertesi gün diğerine. Şimdi siz güvenilir liman diye on yıllardır dünyaya pazarladığınız liberal, serbest piyasa, adil paylaşım, adil ticaret, güzel işbirlikleri için kullandığınız bir enstrümanı, bir para birimini siyasi saikle bir veya birden fazla farklı ülkeler veya ekonomiler için cezalandırma aracına dönüştürüyorsunuz.

DÖVİZ DOLAR BERAT ALBAYRAK AVM OFİS DOLARLA KİRA ÖDEME BİTİYOR DÖVİZLE KİRALAMA BİTİYOR