DİYARBAKIR'DA BEKLENEN KURA SONUÇLARI AÇIKLANDI!

Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesinde inşa edilen 808 konut için 10 bin başvuru yapıldı. Kura çekiminde şehit yakını, gaziler ile engellilere öncelik tanındı. Spor salonunda tribünleri dolduranlar kura çekimini heyecanla izledi.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİtarafından Diyarbakır'ın Kayapınarilçesindeki Üçkuyu Mahallesi'nde 3+1 ve 2+1 şeklinde yapılan 808 konut için kura çekimi spor salonunda gerçekleştirildi.

TOKİ, Diyarbakır'da şehit ailesi ve terör malulü, engelli, alt gelirli ve emeklilerin yararlanacağı 480 adet 110,93 metrekare, 328 adet de 76,92 metrekarelik evlerin yapımını tamamladı. Geçtiğimiz aylarda ilana çıkan TOKİ, Diyarbakır'da sahiplerini bulacak evler için başvuru işlemlerini aldı. 808 adet eve 9 bin 877 kişi başvurdu.

Başvuranların kriterleri sağlayıp sağlamadığını araştıran TOKİ yetkilileri, 550 başvuruyu kriteri karşılamadığı gerekçesiyle iptal ederek sayıyı 9 bin 328'e düşürdü. Başvurunun yüksek olması nedeni ile TOKİ, kura çekimini Seyrantepe Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirme kararı aldı. Kuradan haberdar olan vatandaşlar, sabahın erken saatlerinde spor salonuna gelerek heyecanlı bir bekleyiş içine girdi. Yaklaşık 6 bin kişilik olan spor salonu neredeyse tamamen dolarken, ilk kuralar şehit ailesi ve terör malulü, engelli ve emekliler arasındaki öncelikliler için çekildi. Saat 09.00'da başlayan ve Diyarbakır 4. Noterliği gözetiminde süren kura çekiminde ismi çıkan vatandaşlardan bazıları sevinç gözyaşları dökerken, bazıları alkış yapıp yanındakine sarıldı.

EMLAK GÜNDEMİ EMLAK HABER KURA