Bursa'da Özgün Mimariye Sahip Pazar Yerleri...

İnşaat çalışmaları başlayan ve hızla süren, toplam 10 bin 516 metrekare inşaat alanında yapılacak Piremir Kapalı Pazar Yeri’nde 339 pazar tezgahı ve 150 araçlık otopark alanı yer alacak. Çok amaçlı kullanıma sahip olacak kapalı pazar alanı, pazarın kurulmadığı günlerde ise otopark olarak hizmet verecek.

Haftanın belirli günleri ise otopark olarak hizmet vererek bölgenin park sıkıntısını da ortadan kaldıracak. Mevcut pazar yerinin bulunduğu bölgede mahalle sakinlerine hizmet verecek modern tesiste ayrıca ticaret alanları satış birimleri, çay ocağı, zabıta güvenlik noktası, teknik birimler abdesthane ve mescit bulunacak.

Millet Mahallesi de ihtiyacı olan modern niteliklerdeki kapalı pazar yerine kavuşuyor. 9 bin 423 metrekare alanda yapılması planlanan Millet Mahallesi Kapalı Pazar Yeri’nde 284 pazar tezgahı bulunurken, 72 araçlık otopark alanı da projede mevcut. Mahalle sakinlerinin hijyen içerisinde ve güvenle alışveriş yapabileceği tesis, satış birimleri, teknik birimler, idari birimler, mescit, abdesthane ve kafeterya ile hizmet verecek. haftanın belirli günleri ise otopark olarak kullanılacak modern pazar yeri, bölgede otopark problemleri yaşanmasının önüne geçecek. 

 Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali ,“Yıldırım'ı ideal ve yaşanabilir bir şehir yapmanın temeli insanlarımızın istek ve ihtiyaçları doğrultusunda şekilleniyor. Kentsel dönüşüm sayesinde çehresi değişecek şehrimiz, sadece konutlarıyla değil sosyal yaşam alanlarıyla da vatandaşlarımızın huzur ve mutluluğuna katkı sağlayacak. Semt pazarlarımızı mahallelerimizin merkezi konumlarında yer almasını istiyoruz. Ayrıca pazarların üstünü kapatarak, daha geniş alanlarda rahat alışveriş imkanını vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” diye konuştu.

emlak gündemi emlak haberleri güncel haberler bursa haberler pazar emlak belediye haberleri yıldırım özgün mimari mimari otopark