Bodrum’un Yıldızı Önümüzdeki 10 Yılda da Parlayacak...

Bodrum'da doğal kentsel dönüşüm yaşanacak. Bodrum Ekonomi Zirvesi’nin ilk paneline gayrimenkul projeleri ve turizm yatırımları damga vurdu. Panelistlerin yaptığı sunumlarda Bodrum’un yeni bir hikâyeye ihtiyacı olduğu ortaya çıktı. Bunu yaparken de doğaya ve kültüre saygılı yatırımların olması gerektiği vurgulandı.

Şehir yerli ve yabancı yatırımcıların ilgi odağında

BODRUM’da turizm ve gayrimenkul alanında yaşanan gelişmeleri değerlendiren Çağdaş Holding İcra Kurulu Üyesi Dağlarca Çağlar, “Şehir yerli ve yabancı yatırımcıların ilgi odağında. Gayrimenkul ve turizm alanında devam eden yatırımları yakından takip ediyorlar. Bodrum’un yıldızı önümüzdeki 10 yılda da parlayacak. Bazı bölgelerde ‘Doğal Kentsel Dönüşüm’ başlayacak. Bodrum her geçen yıl değeri yükselen ve göç alan bir şehir olmuştur. Bu nedenle bölgede gayrimenkul fiyatları da hiç düşmüyor” diye konuştu.

Çağdaş Holding İcra Kurulu Üyesi Dağlarca Çağlar, “Biz burada turizm alanında Swiss Otel markamız ile varız. Geçmiş yıllarda Amerikalılar, Almanlar, Hollandalılar, İngilizler Bodrum’a her yıl çıkarma yapıyordu. Bu turist sayıları zaman içerisinde geriledi. 2015 yılı da fena geçmemişti ama 2016-2017 yaz sezonları beklentilerin çok altında kaldı. Bu yıl eski günlere döneceğimizi ümit ediyorum. 2018 yazı için Almanların ilgisi çok fazla. Avrupa genelinde turistlerin geri döndüğünü gözlemliyoruz. Ortadoğulu turist sayısı da artıyor. Otelimizde bu yıl doluluk oranının yüzde 90’lara ulaşacağını tahmin ediyorum. Nisan ayı itibariyle çok güzel bir başlangıç yaptık ve bunu sürdüreceğiz.”dedi.

 Dağlarca Çağlar, şu bilgileri verdi: “Çağdaş Holding olarak Türkiye’de inşaat alanında önemli çalışmalar yapıyoruz. Bodrum’da yapı malzemeleri ve beton üzerine çalışıyoruz. Buradaki tüm inşaat şirketleri bizim birer iş ortağımız. Bodrum’da yaşamayı tercih edenlerin, yaz aylarında tatil için Bodrum’u seçenlerin ve yabancıların talepleri hızla yükseliyor. Bunun önümüzdeki dönemde tamamlanacak lüks konut projelerine olan talebe de yansıyacağını tahmin ediyoruz. Bodrum’da arsa sayısı yetersiz olduğundan konut fiyatları hiç düşmüyor. Bu sadece merkezde değil Gündoğan’dan Gümbet’e kadar hemen her yerde aynı durumda. Denize sıfır arsaların metrekare fiyatları 1000 Euro'lar seviyesinde bazı bölgelerde 3 bin Euro’lara kadar çıkabiliyor. Turizm alanında olduğu gibi gayrimenkul alanında da gelecekten ümitliyiz.” diye sözlerini tamamladı.

emlak gündemi emlak haberleri belediye haberleri kentsel dönüşüm bodrum emlak güncel haberler haber gündemi haberler turizm doğa güncel gündem