Beylikdüzü’nde nereden konut alınır?

İstanbul’un son zamanlarda popülerleşen ilçesi Beylikdüzü’nde satılık konutların fiyatları artmaya devam ediyor. Düzenli yapılaşması ile özellikle çocuklu ailelerin tercih ettiği bir bölge olan Beylikdüzü’nde, hangi bölgeden ev alınır? Beylikdüzü’nde konut fiyatları ne kadar?

                                                1.Düzenli yerleşim planı

Beylikdüzü adı üstünde İstanbul’un en düz ilçelerinden bir tanesi. Beylikdüzü’nde yokuşla karşılaşmanız mümkün değil. Toplu konut projelerinin ilk uygulandığı yerlerden biri olan Beylikdüzü’nde, kooperatif tarafından yapılan planlı konutlar sayesinde düzenli bir yerleşim 

                                        2.Geniş daireler,uygun fiyatlar

Beylikdüzü’nde tek bir binaya sık sık rastlanmaz. Var olan tek binaların da bahçesi, otoparkı ve güvenliği vardır. Genellikle geniş dairelerin bulunduğu Beylikdüzü, bu nedenle de çocuklu aileler için uygundur. Şehir merkezinde bulamayacağınız, bulsanız bile servet ödeyeceğiniz daireleri Beylikdüzü’nde ortalama bir fiyata satın alabilirsiniz. Son yıllarda yeni konut projeleri ile de dikkat çeken Beylikdüzü’nde, konut fiyatları Hürriyet Emlak’ın yayınladığı 

Emlak Endeksi

’ne göre son bir yıl içinde yüzde 10,11 oranında artış gösterdi


                                                            3.Barış mahallesi

Beylikdüzü’nün en bilinen mahallelerinden biri olan Barış Mahallesi, ilçedeki büyük alışveriş merkezlerine de ev sahipliği yapıyor. Barış Mahallesi’nde yaşayan birisi Marmara Park, Koçtaş, Bauhaus ve Beylikdüzü Migros gibi AVM’lere yürüyerek ulaşabilir. Ayrıca Barış Mahallesi sahip olduğu ilkokul, sağlık ocağı, hastaneler ve toplu ulaşıma yakınlığı ile de önplana çıkıyor.

                                                 4.Barış mahallesinde fiyatlar Nasıl ?

Barış Mahallesi’nde satılık konutların fiyatı son bir yıl içinde yüzde 10,65 oranında artış gösterdi. Hem eski sitelerin hem de yeni konut projelerinin yer aldığı Barış Mahallesi’nde fiyat aralığı da değişim gösteriyor. Barış Mahallesi’ndeki eski sitelerde fiyatlar 300 bin TL’den başlıyor, yeni projelerde ise fiyatlar 1 milyon TL’ye kadar yükseliyor.

                                                                5.Cumhuriyet mahallesi

Beylikdüzü’nün en eski yerleşimlerinden biri olan Cumhuriyet Mahallesi kendi içinde A mahallesi, B mahallesi ve C mahallesi olarak ayrılıyor. Büyükşehir evleri olarak da geçen ve bu mahallelere ismini veren toplu konut projeleri, bölgenin en eski yerleşimlerinden bir tanesi. Cumhuriyet Mahallesi de kendi içinde hastanelere, sağlık ocaklarına ve okullara sahip. Ayrıca metrobüs ve otobüs duraklarına da her yerden yürüyerek ulaşmak mümkün. Yeni açılan Yaşam Vadisi isimli park ile bölge, son zamanlarda fiyatlarını artırdı.

beylikdüzü satılık daire daire daire alımı emlak emlak gündemi emlak haberleri