Belediye Başkanı Çolakbayrakdar Kentsel Dönüşüm Alanında...

Kayseri (DHA)- Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Yunus Emre Mahallesi'nde devam eden zemin iyileştirme ve alt yapı çalışmalarını kontrol etti.

Kentsel dönüşümle yeni bir yaşam alanı inşa ettiklerini vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, "Yunus Emre’de başlattığımız kentsel dönüşüm bölgenin giriş kapısıdır." ifadelerini kullandı.

 Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar,  “Geçtiğimiz yıl, köhne yapıların yıkımını tamamladık ve baharla birlikte burada çalışmalara başladık. Zemin iyileştirme çalışmaları tamamlandığında inşai faaliyetler daha da hızlanacak. Çalışmalarla birlikte hak sahipleri yeni konutlarına kavuşacak. Ayrıca kentsel dönüşüm çalışmaları içerisinde yapılması gereken sosyal donatılar yapılacak. Hedefimiz, burayı hızlıca bitirip, çevresinde yapılması gereken dönüşümü gerçekleştirmektir. Gaziosman, Yavuzlar ve Yunus Emre Mahallelerin tamamı kentsel dönüşüm kapsamı içerisindedir. Yunus Emre’de başlattığımız kentsel dönüşüm bölgenin giriş kapısıdır. Aşama aşama buraları yaparak, hemşerilerime yakışır bir mahalle sunacağız. Bölgeyi Kocasinan’a yakışır şekilde daha modern bir yapılaşmayla taçlandıracağız. Şimdiden yapılan çalışmalar hayırlı uğurlu olsun”  dedi.

emlak gündemi emlak haberleri güncel haberler güncel emlak haberler kayseri kocasinan yunus emre mahallesi belediye haberleri belediyeler gündem kentsel dönüşüm projeler