Ankara Mamak'ta Yenilenme Süreci Devam Ediyor...

Türkiye’de kentsel dönüşüm kapsamında, üç mahalleyi kapsayan yenileme projesi kapsamında son düzlüğe girildi. 1. etapta bulunan 869 konutun inşaatlarını tamamlayarak kısa süre içinde hak sahiplerine teslim edecek. 574 bin metrekarelik alanı kapsayan proje kapsamında yıkımlar da neredeyse tamamlanmak üzere.

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Kentsel dönüşüm ve yenileme çalışmaları ile Mamak’ın siluetiyle birlikte ekonomisi de değişiyor. İlçemiz kentsel dönüşümle canlanıyor, yaşam kalitesi artıyor. Her gün ilçemizde yeni inşaatların temeli atılıyor, yeni işletmeler açılıyor. Bu noktada vatandaşlarımızın desteği çok önemli” diye konuştu.

 Üç mahalleyi kapsayan yenileme projesi kapsamında son düzlüğe girildi.

Yüzde doksan dokuz hak sahipleriyle anlaşmanın sağlandığı projede 2, 3 ve 4. etaplarda bulunan 3011 adet konutun inşaatı devam ediyor. 1. etap kapsamında 12 adet iş yerinin inşaatları tamamlanırken, hayata geçecek olan 1 adet lise, 1 adet ilköğretim okulu, 1 adet anaokulu, 2 adet cami ve 1 adet ticaret merkezinin de inşaatı devam ediyor. Toplam 3880 konutun inşa edileceği projede 4 adet cami, 2 adet ticaret merkezi, 4 adet okul, 2 adet sosyo-kültürel tesis ve 1 adet aş evi yer alıyor.

emlak gündemi emlak haberleri güncel haberler güncel haberler emlak kentsel dönüşüm mamak ankara yenileme projesi yeni projeler projeler konut