Anadolu Yakası'nın Yeni Gözdesi Lens İstanbul

Lens İstanbul ile konut sahipleri zamandan kaybetmeden bütün ihtiyaçlarını Lens Çarşı’da karşılayabilecekler.

200 bin metrekarelik inşaat alanı üzerinde yükselen Lens İstanbul'da 5 blok ve 1162 daire bulunuyor. Bunun yanı sıra 45 bin metrekare alana yayılan 85 adet ticari alanı ve özel metro istasyonu ile hem yaşam hem de alışveriş fırsatını bir arada sunuyor.

200 bin metrekarelik inşaat alanı üzerinde yükselen Lens İstanbul'da 5 blok ve 1162 daire bulunuyor. Bunun yanı sıra 45 bin metrekare alana yayılan 85 adet ticari alanı ve özel metro istasyonu ile hem yaşam hem de alışveriş fırsatını bir arada sunuyor. Lens Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Mert Kutlu

LENS YAPI YÖNETİM KURULU ÜYESİ MERT KUTLU KİMDİR?

"Lens Yapı’nın 4 ortağından biri olan Mah İnşaat’ın 2. kuşak temsilcisiyim. ABD'da Florida Institute of Technology'den uçak mühendisi olarak mezun oldum ve daha sonra ABD London School of Economics'te lisansüstü eğitimimi tamamladım. Eğitim hayatımı tamamlayınca Türk Hava Yolları'nda pilot olarak çalışmaya başladım. Bir süre sonra da kendi işlerimizin başına geçtim."

Kutlu, Lens Yapı’yı kurma fikrinin nasıl ortaya çıktığıyla ilgili soruya,"Lens Yapı; Aydınoğlu Grup, Mah İnşaat, Egal İnşaat ve Renium Yapı ortaklığıyla 2015 yılında kuruldu. İlk projemizi Lens İstanbul adıyla Kurtköy’de gerçekleştiriyoruz. 33 bin metrekarelik bir arsa üzerinde bin 162 konut ve 85 adet cadde mağazasından oluşan projemiz Kurtköy’ün en büyük markalı konut projesidir. Büyük projeler için büyük konsorsiyumların kurulması gereklidir. Türkiye’de ve dünyada bütün büyük inşaatlarda çoklu yapıları görebilirsiniz. Bizler de kendi alanlarımızdaki tecrübeleri aktarmak ve güçlü bir ortaklık kurmak üzere bir araya geldik. Hem ekonomik hem tecrübe hem de sinerji açısından önemli bir ortaklığa imza attık. Böylece kurduğumuz güçlü yapıdaki Lens Yapı’nın üreteceği projelerle tüketicinin kazanmasını istiyoruz." cevabını verdi.

LENS ÇARŞI'YA ÖZEL METRO DURAĞI

"33 bin metrekarelik bir arsada 200 bin metrekarelik inşaat alanı üzerinde yükselen, 5 blokta 1162 dairenin bulunmasının yanı sıra 45 bin metrekare alana yayılan 85 adet ticari alanıyla dikkat çeken Lens İstanbul hem yaşam hem de alışveriş fırsatını bir arada sunuyor. Semt dükkanları, restoranları, kafeleri ve spor merkeziyle mahalle kültürünün yansıması olan Lens Çarşı’da, konut sahipleri zamandan kaybetmeden bütün ihtiyaçlarını burada karşılayabilecekler. Kapalı AVM’lere hapsolmadan alışverişin tadını çıkarabilecekler. Tam 1,5 milyar TL’lik yatırım bedeliyle hayat bulan ve daire teslimlerine başladığımız projemizin en büyük avantajı ise çarşının içerisinden çıkan metro durağı. Kadıköy ve Üsküdar metrosunu birbirine entegre eden Kurtköy metrosu sayesinde rahatlıkla Kadıköy’e hatta, Avrupa Yakası’na bile geçebilmek mümkün." 

TÜM İHTİYAÇLAR TEK MERKEZDE

"Kurtköy Yenişehir bölgesinde Osmanlı Bulvarı hattında, Sabiha Gökçen Havalimanı’nın hemen karşısında, metro durağının tam üzerinde yer alan projemizde, yürüyüş parkuru, kreş, hobi bahçesi, sauna, 3 katlı kapalı otopark, SPA ve fitness salonu gibi spor ve sosyal yaşam alanları da yer alıyor. Daire brüt metrekarelerinin 66,08 ila 359,47 değiştiği Lens İstanbul’da herkesin cebine uygun çeşit çeşit ödeme planları da hazırladık. Bu ödeme planlarından en etkili olan ise yüzde 20 peşin indirime ek, yüzde 50 peşin yüzde 50 teslimde ödeme imkânı. Peşin alımlarda ise 1+1 dairelerin fiyatları 307 bin TL’den başlıyor."

"KURTKÖY ANADOLU YAKASI'NIN EN ÇOK PRİM YAPAN BÖLGESİ"

"İstanbul Anadolu Yakası’nın en çok prim yapan ve gelecek vadeden bölgelerin başında Kurtköy geliyor. 15 yıl önce Sabiha Gökçen Havalimanı’nın açılmasıyla birlikte gayrimenkul yatırımlarının hızla yükseldiği Kurtköy, Osmangazi Köprüsü’nün ve 3’üncü Köprü’nün hayata geçmesiyle beraber her geçen gün değer kazanıyor. Önümüzdeki dönemde havalimanı daha da büyüyecek. İkinci pistin faaliyete girmesi ile birlikte yıllık yolcu kapasitesinin 70 milyona çıkması hedefleniyor. Buda suan ki Atatürk havalimanının kapasitesini de geçmesi anlamına geliyor. Teknopark, AVM’ler, otel, okul, markalı konut projeleri gibi yatırımlar sayesinde Kurtköy’ün bir yıllık konut satış fiyat artışı yüzde 20’yi, beş yıllık konut satış fiyat artışı ise yüzde 100’ü geçti. Beş yıl önce metrekaresi bin 500 TL olan konut fiyatları 5 bin TL’ye dayandı. Kadıköy ve Üsküdar metrosunu birbirine entegre edecek Sabiha Gökçen - Kurtköy Metro hattı durağının 2020 yılında açılmasıyla daha da değerlenecek. Yenişehir durağı ise Lens İstanbul projesinin tam içine açılıyor."

ATAŞEHİR MODERN İLE İSTANBUL'UN GÜZELLİKLERİ SEYRİNİZDE OLACAK

"İddialı diğer bir projemiz ise Ataşehir Modern. İki etaplı Ataşehir Modern’in inşaat alanı yarım milyonu geçiyor. İstanbul’un finans ve yaşam merkezi Ataşehir’in en iddialı projesi olan ve İstanbul’un modern hayatını temsil eden Ataşehir Modern, 34 dönümde hayata geçiriyoruz. Projemizde, 43 katlı Flex Kule, 35 katlı Balance Kule ve 25 katlı Grand Kule bulunuyor. Göz alıcı meydanlarıyla ön plana çıkan proje, 979 daireden ve 44 adet ticari alandan oluşuyor. Mimari açıdan her kuleyi farklı tasarladığımız projeden ev sahibi olduğunuzda, Adalar, Marmara Denizi ve İstanbul manzara seçenekleriyle istediğiniz manzaraya bakma lüksüne de sahip olabileceksiniz. Ataşehir Modern’den evinizi ister modern ister klasik çizgilerde teslim de alabilirsiniz. Mağazaları, lüks kafe ve restoranlarıyla birlikte projemizin sosyal olanakları arasında yüzme havuzları, kareoke, yoga, sinema, fitness salonları gibi birçok aktivite de bulunuyor. 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 olmak üzere tasarladığımız dairelerin brüt metrekareleri ise dairelerin tiplerine göre 78 ve 1107 metrekare arasında değişiyor. Herkesin Ataşehir Modern’li olması için de çok özel bir kampanya hazırlandık. Yüzde 5 peşinat, 72 ay 0,98 vade oranı ve yüzde 10 KDV indirimiyle 529 bin TL’den başlayan dairelere sahip olabilmek mümkün."

LENS İSTANBUL LENS YAPI LENS ÇARŞI METRO İSTASYONU KURTKÖY ATAŞEHİR ATAŞEHİR MODERN MERT KUTLU