3. Havalimanı 225 Bin Kişiye İstihdam Sağlayacak

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın açıkladığına göre, 3. Havalimanı tam olarak faaliyete geçtiğinde doğrudan ve dolaylı olarak 225 bin kişiye istihdam sağlamış olacak.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın açıkladığına göre, 3. Hava limanı inşaatında şu anda 30 bin kişi çalışmakta...

29 Ekim 2018'de açılması planlanan hava limanının şu anda % 57'si tamamlanmış durumda. Çalışan sayısının 35 bine çıkarılacağını anlatan bakan ayrıca, "hava limanı tam olarak faaliyete geçtiğinde doğrudan ve dolaylı olarak 225 bin kişiye istihdam sağlamış olacak." dedi.

Bakan'ın açıkladığı gibi, şu anda % 57'si tamamlanan inşaat çalışmalarında, terminal ana blok cephe ve çatı kaplama işleri sürerken, bagaj sistemi inşaatında yüzde 65'lik ilerleme sağlandı. Yolcu köprüleri montaj işlemleri başladı, Hava Trafik Kontrol Kulesi'nin kaba inşaat işleri tamamlandı ve cephe ve çatı kaplama işlerine geçildi. İkinci pist ve bağlantı taksi yollarının toprak işleri sürerken, eş zamanlı alt temel çalışmaları sürüyor. Bu yoğun inşaat faaliyetlerinde özellikle taşımacılık büyük önem taşıyor..

3. havalimanı bakan istihdam emlak haberleri emlak gündemi